Tworzenie strategii słów kluczowych do porównywania treści

Pomóż potencjalnym klientom w podjęciu najlepszej decyzji dzięki zawartości porównawczej wspartej solidną strategią słów kluczowych. Niezależnie od tego, czy optymalizujesz witrynę z myślą o sprzedaży namacalnego produktu, usługi czy usługi cyfrowej (takiej jak SaaS), żadna strategia marketingu produktów ekologicznych nie jest kompletna bez uwzględnienia słów kluczowych porównania.

 

Google stale coraz lepiej rozumie różne cele końcowe użytkowników (nie tylko intencje) stojące za zapytaniami wyszukiwania i dostosowuje strony wyników wyszukiwania do różnych „perspektyw” wokół określonego terminu. Uwzględnienie porównawczych słów kluczowych w strategii rozwoju, zwłaszcza jeśli Twój rynek jest mocno nasycony konkurencją, może pomóc w poprawie widoczności i ruchu w bezpłatnych wynikach wyszukiwania. Pomaga także użytkownikom lepiej zrozumieć Twój produkt w kontekście rynku.

 

Zazwyczaj istnieją dwa rodzaje wyszukiwanych fraz porównawczych, które należy uwzględnić w swojej strategii. Reprezentują dwa różne typy użytkowników:

– „Alternatywne” frazy wyszukiwania: użytkownicy znają jeden konkretny produkt i mogą być świadomi innych, ale nie są jeszcze przekonani co do solidnej alternatywy.

– Wyszukiwane słowa „Versus”: Zazwyczaj użytkownicy na tym etapie przeprowadzili więcej badań rynkowych i produktowych, a teraz bezpośrednio porównują krótką listę rozwiązań.

 

Niektóre strony internetowe łączą te dwie frazy docelowe na jednej stronie. Jednak ważne jest, aby zróżnicować i stworzyć doświadczenie użytkownika niezbędne do pełnego zaspokojenia tych różnych grup użytkowników.

Identyfikowanie zwrotów porównawczych

Oprócz badania słów kluczowych i wszystkich danych dostarczanych przez narzędzia, pełna lista możliwości obejmuje również:

-Twoja własna znajomość rynku.

-Informacje zwrotne od potencjalnych klientów dotyczące tego, z kim Cię porównują (czy postrzegasz inną firmę jako konkurenta, czy nie).

-Co zwraca Google pod względem wyników (co jest wskaźnikiem jego postrzeganej wartości).

Zwroty „alternatywy”

Zawsze polecam najpierw zacząć od alternatyw, ponieważ może to pomóc w zwiększeniu liczby witryn, które Twoim zdaniem były Twoją konkurencją, dzięki wyszukiwanym słowom, których używa Twoja docelowa baza użytkowników.

 

Użyjmy Airbnb jako przykładu wiodącego konkurenta na rynku, na którym staramy się uzyskać trakcję organiczną. Na pierwszy rzut oka alternatywne frazy wyszukiwania Airbnb (jako kategoria) mają liczbę wyszukiwań 5300 i używają wielu modyfikatorów, w tym najlepszej, fizycznej lokalizacji, „etycznego” i ceny (tanie). Ale co ważniejsze z listy 173 słów kluczowych, które podaje mi Ahrefs, widzę marki, które użytkownicy są blisko kojarzeni z Airbnb, więc otrzymujesz podwójną alternatywę dla marki:

-alternatywy airbnb vrbo

-alternatywy dla airbnb i vrbo

-Alternatywy vrbo i Airbnb

Z tego miejsca możemy również spojrzeć na wyniki wyszukiwania alternatyw VRBO. Mogą mieć pewne znaczenie (lub krzyżować się) z alternatywami Airbnb, rozszerzając możliwości dotyczące treści. Następnym krokiem jest znalezienie informacji, których szukasz w SERP. W niektórych branżach, takich jak podróże, wiele witryn turystycznych wykonało za Ciebie pracę nóg.

 

W innych niszach można znaleźć witryny takie jak G2 oraz różne blogi technologiczne SaaS. Wyszukując [alternatywy airbnb] z brytyjskiego adresu IP, otrzymuję witryny podróżnicze, które wykonały dla mnie pracę. Mogę zidentyfikować VRBO, Flipkey, TurnKey, Plum Guide, Homestay, Sonder, onefinestay, Agoda Homes, Third Home, Vacasa i HomeToGo.

Dokonując wyszukiwania VRBO, mogę dodać do tej listy Casamundo, Wimdu i Tripping. Daje mi to 15 potencjalnych stron z treściami porównawczymi do wyprodukowania. Biorąc pod uwagę liczbę wyszukiwań fraz, w tym [x], potencjalna miesięczna liczba wyszukiwań wynosi 6190, co w przypadku małego centrum porównawczego samo patrzenie na alternatywy nie jest złe.

Ta liczba wyszukiwań jest następnie łączona z [Twoja marka a konkurencyjna marka], aby określić potencjał strony. Jeśli więc spojrzymy na [airbnb vs vrbo], łączny potencjał liczby wyszukiwań dla tej strony wynosi 16 500. A jeśli użyjemy CTR dla komputerów stacjonarnych z najnowszego badania seoClarity – 8,17% – otrzymamy miesięczny potencjał ruchu w okolicach 1350.

Zwroty „kontra”

Są one stosunkowo oczywiste, po zbudowaniu listy konkurentów na podstawie własnej wiedzy rynkowej i badań alternatywnych słów kluczowych. Na tym etapie nie skupiam się zbytnio na liczbie wyszukiwań. Użytkownicy, którzy szukają bezpośrednich porównań między Twoim produktem a konkurencją, są zazwyczaj dobrze zbadani i bliscy punktu konwersji.

 

W rezultacie ruch może nie być mały pod względem wielkości, ale bardzo wysoki pod względem jakości. Z versus, chcesz zbudować tabelę porównawczą w zwykłym HTML, aby Google mógł łatwo odczytać całą treść bez konieczności interpretowania obrazu. Upewnij się, że zawierasz cechy, które posiadasz, a Twoja konkurencja nie ma, a także te elementy, które ma konkurencja, a Ty ich nie ma.

 

Bezpośrednie podkreślanie funkcji, które mają Twoi konkurenci, a których Ty nie posiadasz, może wydawać się sprzeczne z intuicją. Jednak w rzeczywistości zapewniasz lepszą „prognozę doświadczenia użytkownika”. Użytkownicy, którzy konkretnie potrzebują czegoś, czego nie masz, nie będą generować leadów ani marnować czasu zespołu sprzedaży. Nie zarejestrują się, a następnie szybko zrezygnują i skończą z negatywnym postrzeganiem produktu, który nie spełnia ich potrzeb.

 

Tworzenie świetnej strony porównawczej

Za pomocą obu tych fraz możesz zbudować świetną stronę porównawczą, która obiektywnie i rzeczowo porównuje Twoje produkty/usługi z innymi. I zrobi to w sposób, który komunikuje użytkownikom ofertę o wysokiej wartości. Aby uzyskać strukturę, utwórz początkowe „centrum” lub element strony na stronach konkretnych produktów i rozwiązań, które wewnętrznie łączą się ze stronami porównawczymi. Wiele witryn popełnia błąd, próbując stworzyć samodzielną podróż użytkownika dla treści porównawczych. W rzeczywistości ma dużą wartość, gdy jest wewnętrznie powiązany ze stronami docelowymi produktów/rozwiązań.

 

Na każdej indywidualnej stronie:

-Przygotuj sekcję wprowadzającą, która jakościowo wyjaśnia i podaje trzy kluczowe powody, dla których Twój produkt jest alternatywą dla tego, do którego porównuje Cię użytkownik. W tym miejscu należy wewnętrznie umieścić linki do odpowiednich stron produktów/rozwiązań w witrynie oraz wszelkich blogów pomocniczych lub artykułów pomocy technicznej, w których dokładniej wyjaśniono wyróżnione funkcje produktu.

-Druga sekcja powinna być bardziej ilościowym porównaniem przy użyciu zwykłych tabel HTML w celu porównania bezpośrednich cech produktu, pośrednich cech produktu, takich jak wsparcie i dostęp do wszelkich innych usług o „wartości dodanej”.

-Stwórz wniosek z akapitem lub dwoma mówiącymi o mniejszych (pozytywnych) różnicach między Twoim produktem a konkurencją, w tym nagłówek i informacje o tym, jak użytkownicy mogą przejść ze swojego produktu na Twój.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że z pomocą tego artykułu możesz rozpocząć dyskusję i zbudować uzasadnienie biznesowe dla stron porównawczych. Są nie tylko świetnym sposobem na poprawę widoczności wyszukiwania, skutecznego pozycjonowania i SEO ale także działają jako narzędzie pomagające w konwersji i demonstrowaniu użytkownikom zaufania i wiedzy.